latinica  ћирилица
23/10/2025 |  13:36 | Аутор: СРНА

Сијарто: Канали за комуникацију са Русијом остају отворени

Мађарска држи отворене канале за комуникацију са Русијом ради проналажење рјешења за сукоб у Украјини, изјавио је мађарски министар спољних послова и трговине Петер Сијарто.
Петер Сијарто - Фото: predsjednikrs.rs/Borislav Zdrinja
Петер СијартоФото: predsjednikrs.rs/Borislav Zdrinja

- Ако напустите те канале комуникације, напуштате наду за мир - рекао је Сијарто за лист "Вашингтон тајмс".

Сијарто је истакао да европски мејнстрим покушава да спријечи све што би могло да донесе мир.

- Зашто? Зато што је Европа тренутно под вођством ратне психологије - нагласио је Сијарто.

Он је напоменуо да је Будимпешта увијек спремна да дјелује као посредник за преговоре.

Предсједник Русије Владимир Путин и предсједник САД Доналд Трамп разговарали су прошле седмице телефоном, осми пут од почетка године.

Након двочасовног разговора, помоћник руског предсједника Јуриј Ушаков саопштио је да ће Москва и Вашингтон одмах почети припреме за нови састанак двојице лидера, који би могао да буде одржан у Будимпешти.

Међутим, Трамп је отказао планирани самит и истакао да "не вјерује да би разговори донијели жељене резултате"