latinica  ћирилица
28/10/2025 |  12:49 ⇒ 13:50 | Аутор: РТРС

Савановић: Противимо се обиљежавању наводног злочина над Бошњацима у Грабовици код Котор Вароша

Предсједник Борачке организације Котор Варош Миладин Савановић за портал РТРС рекао је да група Бошњака планира обиљежавање 33 године наводног страдања у селу Грабовица за 3. новембар ове године, међутим, како каже проблем је што за овај наводни злочин не постоји ниједан доказ, нити судска пресуда.
Грабовица, Котор Варош (Фото: glaskotorvarosa.com) -
Грабовица, Котор Варош (Фото: glaskotorvarosa.com)

- Ово страдање није потврдио суд, нити је неко нешто доказао. Јасно кажемо да се ми томе противимо - и ми и локално становништво - каже Савановић.

Због тога свој глас су подигла и српска удружења која сматрају да је циљ оваквог догађаја искључиво провокација и дизање међунационалних тензија у њиховој општини.

- Од надлежних институција тражимо да не дају дозволу за овај скуп. Морам нагласити да ми не планирамо протестовати уколико се ово обиљежавање забрани. Али морам рећи да постоје бројне реакције чланова организација проистеклих из одбрамбено-отаџбинског рата - додаје Савановић.

Он каже да такав један догађај не треба њиховој општини, јер представља распиривање међунационалне мржње. 

Наиме, Организација породица шехида, погинулих и несталих особа "Врбања" Котор Варош планира обиљежавање 33 године наводног страдања у селу Грабовица за 3. новембар ове године.