Пројекат ИНОВА омогућио запошљавање и нова знања за 55 радника (ВИДЕО)

Пројекат је трајао нешто више од годину дана, а захваљујући пројекту ИНОВА, Сњежана Гранула добила је прилику да се усаврши, стекне нова знања и пронађе посао.
- Прошла сам обуке из маркетинга, рачуноводства и канцеларијског пословања. То ми је много помогло, а сада радим као административни радник у компанији "Електроапаратура" - каже Гранула.
Обуке су реализоване у сарадњи с већим бројем компанија.
Вања Чегар из србачке компаније "Перутнина Птуј" истиче да су обуке спроведене плански.
- Обуке су спроведене плански, уз континуирано менторство и редовне провјере усвојених знања. ИНОВА пројекат финансирао је едукације у износу од 280 КМ по кандидату, уз трошкове превоза за све полазнике - каже Чегарева.
Домаћа привреда суочава се с недостатком квалификоване радне снаге.
Предсједник Подручне привредне коморе, Станислав Чађо, истиче да је пројекат омогућио запошљавање 55 радника.
- Кад запослиш радника, враћаш достојанство и њему и његовој породици - наглашава Чађо.
Јасенка Хаџалија из Међународне организације рада честитала је колегама на постигнутим резултатима.
- Можемо честитати колегама из Привредне коморе и рећи да су успјели да обједине све актере на тржишту рада - истакла је Хаџалија.
Ради запошљавања потписан је и споразум о сарадњи између Подручне привредне коморе Бањалука и локалне филијале Завода за запошљавање.
