Ђоковић против Ханфмана за финале турнира у Атини

Ђоковић је у посљедњем мечу у Атини савладао Португалца Нуна Боржеса, остваривши другу побједу на овом турниру, а уз то се и даље бори за освајање 101. титуле.
Српски тенисер се пласирао у 199. полуфинале на највишем тениском нивоу и уједно је уписао 200. побједу у дворанским условима.
У полуфиналу АТП турнира у Атини, Новак ће се суочити са њемачким ветераном Јаником Ханфманом, тренутно 117. тенисером света. Ако је судити по ранијим дуелима, овај сусрет донеће доста узбуђења.
Ђоковић је већ два пута побјеђивао Ханфмана у њиховим сусретима, али ће њемачки тенисер сигурно покушати да изненади Новака, јер га је у оба меча, а поготово на мастерсу у Шангају намучио.
Тај сусрет је одигран прије мјесец дана, а Ђоковић је морао да се мучи да би дошао до тријумфа и то након велике борбе - 2:1, по сетовима 4:6, 7:5, 6:3.
Иако Ханфман никада није прошао даље од друге рунде на гренд слемовима, те му је најбољи пласман каријере 45. мјесто на АТП листи прије двије године, њемачки тенисер се добро носио са Ђоковићем у њиховом последњем сусрету.
С обзиром на то да је ове године остварио солидне резултате, укључујући титулу на челенџеру у Хагену, четвртфинале у Кицбилу и треће коло мастерса у Шангају, неће бити лако за Новака да дође до нове побједе.
Ханфмана тренира српски тренер Петар Поповић. Нијемац је успио да направи мало изненађење и савлада Маркоса Гирона - 2:0, по сетовима 7:6 (7:3), 6:3.
Квалификант из Њемачке тако је уписао пети узастопни тријумф у Атини, послије славља над Лукасом Клајном, Алексом Молчаном, Иваном Ивановом и Витом Копривом.
Подсјетимо, АТП је у мају ове године одобрио повратак турнира у Грчку, гдје се посљедњи пут играо 1994. године. Турнир се одржава у Телеком центру, односно ОАКА арени, на тврдој подлози у објекту капацитета 20.000 мјеста, познатом по спортској и концертној сцени. Организацију догађаја води тим који стоји иза девет АТП турнира у Београду.
Турнир у Атини игра се за наградни фонд од 766.715 евра.
