latinica  ћирилица
07/11/2025 |  19:29 ⇒ 19:30 | Аутор: РТРС

Ковачевић: Из дневног боравка у Албанији и Њемачкој поништавају изборну вољу Срба, а очекују да ми трчимо у Сарајево (ВИДЕО)

Српски делегат у Дому народа Парламентарне скупштине БиХ Радован Ковачевић рекао је да не зна зашто сједница Дома народа није одржана, додавши да је цијели дан био уз телефон.
Радован Ковачевић - Фото: РТРС
Радован КовачевићФото: РТРС

- Ако Уставни суд БиХ може о најзначајнијим питањима, попут поништавања изборне воље цијелог српског народа, одлучивати на неким телефонским, онлајн или 'Зум' сједницама, не знам зашто и ми из Дома народа не би могли. Ако се може поништавати демократска воља српског народа и Републике Српске из дневног боравка у Албанији, Њемачкој, Тузли или Бужиму, не видим разлог што се прави толики проблем што неко из Дома народа није дошао у Сарајево - написао је Ковачевић на друштвеној мрежи Икс.