Малишани у посјети Центру за обуку МУП-а Српске (ФОТО/ВИДЕО)

Малишани школског и предшколског узраста показали су велику знатижељу током предавања полицијских службеника. Слушали су и активно учествовали у програму, а неки су изразили жељу да у будућности носе плаву униформу.
Поводом Дана отворених врата, Центар за обуку посјетили су студенти психологије Универзитета у Бањалуци. Поред уобичајеног обиласка Центра, имали су прилику да разговарају са ученицима Средње школе унутрашњих послова.
- Из угла психологије је врло важно да разумијемо и то интернатско образовање, начин на који се школују полицијски службеници - истакла је професорица на Филозофском факултету Универзитета у Бањалуци Ивана Зечевић.
View this post on Instagram
Оваквим традиционалним обиласцима гради се повјерење у рад Министарство унутрашњих послова, истакао је ресорни министар Жељко Будимир.
- Показујемо да је рад МУП-а транспарентан и доступан свима који желе да виде на који начин се спроводи обука, на који начин полицијски службеници раде и која су им основна средства за рад - додао је Будимир.
View this post on Instagram
Дани отворених врата организовани су у оквиру програма обиљежавања Аранђеловдана - крсне славе МУП-а, а током четири дана, Центар за обуку ће угостити oко 1100 малишана.
