Винарија Пајић из Брчког проглашена најбољим националним произвођачем у БиХ (ФОТО)

Признање које су освојили у Бечу круна је деценије преданог рада.
Прича о Винарији Пајић почиње 2013. године са скромна два хектара винограда и великим ентузијазмом, уз стручну подршку професора Драгољуба Жунића.

Од оснивања 2016. године и вођења производње од стране енолога Владимира Панајотовића, винарија је константно ширила своје засаде, који данас досежу готово 8,5 хектара.
Најважнији искорак у инфраструктури направљен је 2023. године, када је изграђен нови вински подрум са импресивним капацитетом од 400.000 бутеља. За квалитет сировине кључна је улога професора Матијашевића, који са агрономима управља свим процесима у винограду.

Директор Винарије Пајић, Предраг Пајић, истакао је да су освојене медаље потврда квалитета цијелог тима.
- Медаље које смо добили су признање не само вину, него и људима који стоје иза њега, зато желим да се захвалим професору Матијашевићу, технологу Бојани Јовичевић, енологу Хрвоју Аугусту и подрумару Ники Баћићу. Њихова стручност, стрпљење и преданост дижу наша вина, из године у годину, на виши ниво. Ове медаљу су признање и за сваку руку која је радила у винограду и за све сате проведене у подруму... Дођите да заједно уживамо уз вино и љубав, јер само се они множе дијељењем – поручио је Пајић.
Пајићи су посебно поносни на своја два нова вина која су се окитила златом, Cabernet Sauvignon и Chardonnay Barrique.
У будућности настављају с плановима који се односе на континуирано ширење површина под виновом лозом, пратећи темпо развоја и амбицију да се позиционира међу најважније произвођаче врхунских вина у региону.
