Хандановић: Рафинерија у Панчеву мора да ради

- Чак и да дође до кратког прекида рада, што наравно ми не желимо и све ћемо урадити да се то не догоди, ми имамо довољно резерви, грађани не треба да брину, ми смо вредно радили да те резерве створимо - рекла је Хандановићева.
Истакла је да Србија има неколико дана да сачека одлуку руских партнера, да морају почети преговори између руске стране и азијских и европских партнера, оних које они изаберу, преносе београдски медији.
- Ми ћемо те разговоре подржати, само они морају бити веома брзи. Морамо се обратити америчкој влади брзо како бисмо добили нову лиценцу за наставак рада НИС-а, зато што је рафинерија у Панчеву од виталног значаја за нас, јер рафинерија мора да ради - нагласила је Хандановићева.
Према њеним ријечима, одлуке се морају доносити дневном нивоу и мора брзо да се реагује.
Хандановићева каже да Србија у резервама има 188.334 тоне дизела, без војних резерви.
- Што се тиче мазута, имамо 68.000 у државним резервама, плус 60.000 тона које има ЕПС. Бензина 19.145 тона, такође државне и робне резерве - рекла је Ђедовић Хандановићева.
Додала је да очекују нове испоруке током децембра од 35.000 тона дизела и 5.300 тона керозина, које су уговорене раније.
- Имамо свега довољно, али решење се мора наћи, и мора се брзо наћи. Зато што не смемо да угрозимо интересе наше државе и грађана. Остаћемо добри партнери, пре свега Руској Федерацији - рекла је Хандановићева.
Она је нагласила да ће се наставити посвећено радити на рјешењу да НИС настави да ради, а онда и да буде скинут са листе санкција.
