latinica  ћирилица
17/11/2025 |  08:03 ⇒ 09:29 | Аутор: РТРС

Нинковић: Сва политика Станивуковића на крају иде по џепу грађана Бањалуке (ВИДЕО)

Сва политика градоначелника Драшка Станивуковића на крају иде по џепу грађана Бањалуке, рекао је предсједник скупштине града Бањалука Љубо Нинковић, гостујући у нашем Јутарњем програму.
Љубо Нинковић - Фото: РТРС
Љубо НинковићФото: РТРС

- Испаштаће највише грађани Бањалуке, јер због 2.000-3.000 бесплатних прикључака на водоводну мрежу довео је у питање снабдијевање исправном и питком водом 200.000 Бањалучана. У озбиљном смо проблему када је у питању предузеће Водовод. Сва политика коју води градоначелник и његови људи иду по џепу грађана, да ли поскупљењем комуналија или кредитним задужењем, сасвим свеједно - каже Нинковић. 

Готово идентична ситуација је и са градњом моста у Чесми. 

- Влада финансира изградњу моста у Чесми у износу нешто више од шест милиона КМ, а град треба да ријеши приступне путеве. То нису километри, то је 200-300 метара. Проблем су имовински односи, и то треба да ријеши Град. Два милиона која су била намјењена за приступне путеве су нажалост већ потрошена, а готово ништа није урађено. Као и овај мост, тако многи пројекти нису завршени, јер новац се троши не намјенски - додао је Нинковић. 

Он истиче да је бројним мегаломанским најавама градоначелник ушао у нову кампању.   

- Станивуковић прича о трамвају, а није успио завршити приступне путеве за мост у Чесми, прича о панорамском точку, а многи грађани немају редовно снабдијевање воде. Све је то предизборна прича градоначелника, који такве ствари прича и када није кампања, а поготово сада. Ту треба убројати и пет вртића која се финансирају из кабинета предсједника Републике Српске. Како да градите вртиће када Град није урадио ништа, када су у питању дозволе, комуналије, и све што иде уз то да би се кренуло у пројекат. Па не очекујете ваљда да предсједник рјешава прикључак струје на вртићу - заљкучио је Нинковић.