Добој: Гимназијалци премијерно извели представу "Руке" (ВИДЕО)

Представа "Руке" приказује посвађане руке човјека и његове свакодневне унутрашње борбе о избору поступака.
- Ми смо на сцени хтјели да прикажемо конфликт који се дешава у човјеку кроз његове руке, наравно ту је било превара. Хтјели смо да прикажемо то како размишља десна, а како лијева врста конфликта у човјековом тијелу - каже Нина Тодић, ученик другог разреда Гимназије "Јован Дучић".
Представа je настала по тексту Ранка Маринковића, а драматизацију је урадила професорка Гордана Васић, с циљем да публика поучне поруке упозна кроз шаљив текст.
- Идеја је била да покажемо кроз ову нашу кратку драмску игру, триптихон један у каквом свијету живимо и како би у том свијету морали сви да бирамо бољу страну, позитивне ствари - истакла је Васићева.
У добојској Гимназији све је више ваннаставних активностима на којим ученици могу да покажу своју креативност.
- Оно што је новина од прошле године јесте и школски бенд гдје дјеца са љубављу узимају учешће, школски хор који дуги низ година постоји у нашој Гимназији - нагласила је Тијана Васиљевић Стокић, директор Гимназије "Јован Дучић".
Представу "Руке" након премијерног извођења у Добоју, гимназијалци су одиграли у Станарима и Петрову.
