latinica  ћирилица
18/11/2025 |  15:13 ⇒ 15:59 | Аутор: РТРС

Осумњиченом за покушај преваре Нове банке одређен једномјесечни притвор

С. С. (19) из Бањалуке осумњиченом да је преваром у више наврата оштетио банку за више од 70.000 КМ одређен је једномјесечни притвор.
Спровођење, Окружно јавно тужилаштво - Фото: РТРС
Спровођење, Окружно јавно тужилаштвоФото: РТРС

- Притвор се одређује због постојања основане сумње да је починио продужено кривично дјело Превара из члана 230 став 3 у вези са ставом 1 у вези са чланом 57 став 1 КЗ Републике Српске, а из разлога предвиђених одредбом члана 197 став 1 тачка б) и в) ЗКП Републике Српске - наводе из Основног суда у Бањалуци.

Из Основног суда су саопштили да притвор може трајати 30 дана од дана и часа лишења слободе односно до 12. децембра.

- Притвор се одређује због постојања основане сумње да је починио продужено кривично дјело Превара из члана 230 став 3 у вези са ставом 1 у вези са чланом 57 став 1 КЗ Републике Српске, а из разлога предвиђених одредбом члана 197 став 1 тачка б) и в) ЗКП Републике Српске - саопштено је из Основног суда у Бањалуци.