latinica  ћирилица
18/11/2025 |  18:43 ⇒ 19:09 | Аутор: РТРС

Српска изложена можда и највећим притисцима до сада; Потребно јединство

Положај Републике Српске, тренутна политичка ситуација у БиХ и геополитичка преслагивања, биле су теме трибине "Српска данас и сутра" у Бијељини.
Трибина у Бијељини - Фото: РТРС
Трибина у БијељиниФото: РТРС

Истакнуто је да је у вријеме када је Република Српска изложена можда и највећим притисцима до сада, потребно бити јединствен како бисмо се изборили за боље сутра.

- Република Српска је данас стабилна, декократска држава и територија а у складу са одређени геополитичким положајима и регионалним положајима, па и унутрашњеим стварима, мислим да се назире одређена стабилност и да ће то бити у наредном периоду сигурно на просперитет свих грађана Републике Српске - рекао је Жељко Дрљача предсједник Организације старјешина Војске Републике Српске, Бијељина.

Политиколог Александар Павић истакао је да се све "своди на то да ли сте за то да вам странци и даље диктирају живот, шта ћете да радите, кога ћете да бирате или је ово једно одлучно НЕ покушају колонијалног управника,Нијемца самозваног и незаконитог високог представника, да људима у Републици Српској кажу ко ће да им буде предсједник.

- Република Српска је уједињена у душама српског народа са Србијом. Ми не можемо да дијелимо српско ткиво на Србе преко Дрине или са ове или оне стране, или Србе преко Проклетија - додао је Љубинко Ђурковић ЂУРКОВИЋ пуковник и ратни командант са Кошара.