latinica  ћирилица
19/11/2025 |  15:04 | Аутор: РТРС

Додик: Жене предузетнице одувијек биле стуб и центар нашег друштва

Поводом Дана жена у предузетништву упућујем искрену честитку свим женама Републике Српске које својим радом, знањем и упорношћу мијењају лице наше привреде и нашег друштва, написао је Милорад Додик, предсједник СНСД-а у објави на друштвеној мрежи Икс.
Милорад Додик - Фото: predsjednikrs.rs/Dona Katušić
Милорад ДодикФото: predsjednikrs.rs/Dona Katušić

- Наше предузетнице, окупљене у Клубу успјешних жена и Занатско-предузетничкој комори регије Бањалука, најбољи су доказ да је жена одувијек била центар и стуб нашег друштва и да то остаје и у новом времену. Оне нису само покретачи бизниса. Оне су покретачи заједница. Оне не граде само фирме. Оне граде сигурност својих породица, својих градова, цијеле Републике Српске - рекао је Додик.

Он је истакао да је поносан на податак да готово 28 одсто власница фирми у Српској чине жене, као и да су преко 25 одсто свих предузетница жене које саме воде своје послове.

- То је проценат којим би се поносиле много веће и богатије земље. Жена у Републици Српској данас је и мајка, и лидер, и домаћица, и менаџер, и стуб породице и стуб привреде. И зато ће Република Српска наставити да подржава сваки пројекат који женама отвара пут - од "Активне жене" до EXPO 2027, гдје наше предузетнице већ заузимају своје мјесто - истакао је Додик.

- Хвала вам на снази, стрпљењу и храбрости. Хвала вам што држите Републику Српску чврсто на ногама. Ви сте наша тиха већина и наша највећа снага - додао је Додик у објави на Иксу.