latinica  ћирилица
24/11/2025 |  11:27 ⇒ 11:35 | Аутор: РТРС

Завршени радови на писти Аеродрома Бањалука - значајан допринос безбједности и функционалности (ВИДЕО)

Завршени су радови на писти Аеродрома Бањалука, вриједности милион марака, а примопредаја је планирана за данас, понедјељак, 24. новембра.
Аеродром Бањалука - Фото: РТРС
Аеродром БањалукаФото: РТРС

Из Министарства саобраћаја и веза Републике Српске саопштили су да су радови на интервентном одржавању бетонског дијела коловозне конструкције маневарских површина на Аеродрому Бањалука успјешно окончани. Реализација радова представља значајан допринос безбједности и функционалности аеродромске инфраструктуре и потврђује конструктивну сарадњу Министарства и Аеродрома Бањалука у унапређењу капацитета и квалитета услуга.

Директорка Аеродрома, Валентина Кецман, истиче да ће сада путнике дочекати безбједна писта спремна за зимску сезону.

- Интервентни радови на бетонском дијелу маневарских површина су званично завршени и данас у 12 часова је примопредаја завршених радова између представника Аеродрома, инвеститора и надзорног органа. Са радовима који су завршени имамо писту која је безбједна и спремна за зимску сезону - рекла је Кецманова.

Поручује да су током викенда радили успјешно и поред лоших временских услова, поледице и снијега.

- Викенд смо дочекали спремни. Писта је била спремна и драго нам је да смо успјели да затворимо радове до почетка лоших временских услова. Није било кашњења, викенд је прошао по устаљеном реду летења, није било преусмјеравања летова. Зимска служба одржавања је била спремна и све је прошло у најбољем реду - нагласила је Кецманова.

Бањалучки Аеродром из године у годину постиже боље резултате, а директор истиче да се већ сада текућа 2025. година може окарактерисати као рекордна што се тиче броја путника.

- Што се тиче самог Аеродрома, направили смо искорак и преузели надлежност од Граничне полиције БиХ. То је био важан искорак, јер је то било скупо и требало је много времена да обучимо људе, а задњих шест мјесеци одлично радимо. Паркинг је био изазован што се тиче брзине пролаза кроз рампу и то смо ријешили. Почетком идуће године очекујемо реконструкцију бетонских дијелова маневарских површина, а бањалучки Аеродром има добру сарадњу са Министарством саобраћаја и веза и Владом Републике Српске - поручила је Кецманова.

Додаје да је сарадња са Министарством саобраћаја и веза катализатор за даљи напредак, те да је сигурна да ће и наредне године бити много више искорака, без обзира на то што је већ сада забиљежен рекордан број путника.

Када су у питању најављени летови, Кецманова истиче да се током зимске сезоне преговара за нову љетну сезону.

- Преговори су у току, неке финалне одговоре ћемо имати до краја године и биће до краја године спакован распоред летења, па ћемо знати дестинације за наредну љетну сезону - рекла је Кецманова.

Што се тиче самог рада Аеродрома, број летова у љетном периоду био је повећан за 20 одсто, те путници нису имали замјерке на рад Аеродрома.

- Доказали смо да смо били спремни. Радимо исто и у зимској сезони. Аеродром је очишћен и спреман, није било застоја ни чекања - закључила је Кецманова.