Одбијено да Представнички дом расправља о "државној имовини" - српски посланици показали јединство

Није било ентитетске већине ни за скраћену процедуру, чиме су српски посланици показалу јединство по овом питању.
У току расправе о хитности поступка посланик СНСД-а Небојша Радмановић рекао је да од предлагача није чуо ниједну сувислу реченицу која би оправдала хитни поступак, због тога што га нема, истакавши да је ово тема о којој се 30 година политичке структуре у БиХ нису могле договорити.
- Сада неко мисли да хитно имамо ово рјешење, које смо већ одбацили - рекао је Радмановић.
Он је додао да о овако крупном питању мора постојати политички договор, због чега ће СНСД бити против хитне процедуре овог законског приједлога.
Посланик СНСД-а Милорад Којић рекао је да је у овом случају једино хитно да предлагачи уберу политичке поене, тако што ће изаћи међу народ и рећи да ће се они наводно изборити да се усвоји закон о државној имовини.
Подсјећамо, у току је редовна сједница Представничког дома Парламентарне скупштине БиХ на чијем је дневном реду је и седам приједлога закона у вези са европским интеграцијама који би требало да буду разматрани по скраћеном поступку у другом читању.
