Олимпови пливачи на Европском првенству у Пољској

Деветнастодишњем Трбојевићу ово је већ друго сениорски Европско првенство.
- Добро сам тренирао, спреман идем на такмичење , гдје ми је циљ да испливам лични рекорд . Знате и сами у каквој смо ситуацији били , у вези базена, па смо се припремали ван Бањалуке, а наступали на митинзима у региону. Желим да се захвалим свима у клубу, сам одлазак на Европско првенство, за мене је огроман успијех - рекао је Трбојевић.
Вања Квочка је је још увијек кадет и шампионат у Пољској биће његово прво сениорско европско првенство. Он ће пливати у дисциплини 50 метара леђно у којој је недавно поставио нови сениорски рекорд БиХ 25.80.
- Одлазак у Пољску биће непроцјењиво искуство за мене. Могу само да поручим да ћу дати свој максимум, посљедњи атом снаге у базену. Надам се да могу поправити своје најбоље вријеме - рекао је Квочка.
У Пољску путује и њихов тренер Младен Чеко.
