Свештеници из Добоја организовали акцију добровољног даривања крви (ВИДЕО)

Наредне седмице акцију наставља Градска организација Црвеног крста, а трансфузијски центар истиче да овакве акције осигуравају довољне залихе крви.
Архијерејски намјесник добојски, Мирко Николић поручује да ова акција долази поводом наступајућих божићних празника.
- Овај пут смо ту поводом наступајућих божићних празника, а сад је божићни пост, пост није само уздржавање од мрсне хране него је и појачана молитва, али изнад свега је доброчинство и Богу хвала има нас који смо здрави који можемо дати крв - рекао је Николић.
Ђакон Владо Мојевић истиче да се увијек радо одазива оваквим акцијама.
- Радо се одазивамо акцији, већ 12. пут ја даривам крв, свака три мјесеца долазим овдје у болницу, дајемо добровољно крв, показујемо својим примјером да та драгоцјена течност је нешто што може спасити људски живот - каже Мојевић.
Дарко Микеревић из Службе за транфузију крви из Добоја истиче да доласком празничних дана важно је обезбиједити довољне количине крви.
- Лагано се приближавају празници, доста је нерадних дана, пацијенти морају примити крв а ми морамо обезбиједити за њих. Иде период акција на терену, у току сљедеће недјеље имамо акцију ЦК Добој, након тога идемо по акцијама у регији - рекао је Микеревић.
