Човић-Флеминг: Амерички императив сарадња и јужна интерконекција

На састанку у Сарајеву, којем је присуствовао и отправник послова Амбасаде САД у БиХ Џон Гинкел, истакнуто је да ће енергетски пројекти обезбиједити диверзификацију и енергетску независност БиХ.
Саговорници су као кључно истакли очување мира, стабилности, интегритета и уставног поретка БиХ, саопштено је из Парламентарне скупштине БиХ.
Човић је упознао америчке званичнике о активностима у оквиру законодавне и извршне власти у БиХ, истичући значај стабилног политичког дијалога, функционалности институција и усвајања реформских закона.
Он је указао на потребу измјене изборног законодавства с циљем заштите стабилног политичког дијалога и функционалности БиХ, као и равноправности и обезбјеђивања легитимног представљања хрватског народа.
Човић је оцијенио да је инвестирање америчког капитала у пројекат јужне гасне интерконекције стратешко питање, те напоменуо да је што прије потребно ријешити отворена питања постојећег законског рјешења како би спровођење енергетских приоритета било настављено.
