На позив Станивуковића сједници Скупштине одазвало се само 11 одборника; Нинковић најавио консултације са коалиционим партнерима

Сједница Скупштине града Бањалука пропала је јер није било кворума. Од потребних 16, у сали се појавило само 11 одборника. Одборници СНСД-а и коалиционих партнера нису присуствовали. Тако је одгођена и расправа о нацрту буџета.
- Питање је хоћемо ли опет имати проблеме са ГОБ-ом, ако нема буџета – како ће да се чисти снијег, како ћете да просипате абразивни материјал, како ћете да одржавате град, како да дочекамо празнике… За све је потребан буџет - рекао је Станивуковић.
Предсједник Скупштине града Љубо Нинковић најавио је консултације са коалиционим партнерима како би већ у петак био заказан скупштински колегијум. Истиче да је, након што је Станивуковић одустао од закључавања његових канцеларија, створена могућност да Скупштина настави рад.
- Очекујем да се без одлагања, одмах изврши примопредаја просторија и печата, као и да се формира комисија која ће утврдити да ли је печат евентуално злоупотребљен. Скупштина града ће наставити да ради свој посао, у нади да ће градоначелник прихватити своје надлежности - каже Љубо Нинковић предсједник Скупштине Града Бањалука.
Из Градског одбора СНСД-а саопштено је да Бањалучани не смију бити таоци политичких блокада и да ће инсистирати на провођењу одлука Скупштине, те поштовању закона.
- Закључак Градског одбора је да се бар једном мјесечно одржава скупштина града иако је то законом прописано да једном у два мјесеца је потребно. У скупштини ће се ослучивати од тачке до тачке дневног реда зависно од значаја, од интереса појединог насеља, укључујући све оно што је закон дозволио - сматра Горан Маричић предсједник ГО СНСД-а.
Наводе да представе из Градске управе служе искључиво за прикупљање политичких поена, а не за стварно побољшање услова живота у Бањалуци.
