Кошарац: Форто крши усвојене одлуке и ускраћује новац Српској

- Нека Форто објасни зашто то ради, умјесто што на дневном нивоу трује јавност испразним популистичким фразама и неутемељеним оптужбама на рачун СНСД-а и Српске - навео је Кошарац.
Он је подсјетио да је Савјет министара у јуну прошле године усвојио одлуку о утврђивању намјене дијела средстава уплаћених од дозвола за кориштење радио-фреквентног спектра за пружање услуга путем мобилних приступних система.
Том одлуком, истиче Кошарац, утврђена је намјена дијела средстава уплаћених од дозвола за кориштење радио-фреквентног спектра за пружање услуга путем мобилних приступних система у износу од 50.000.000 КМ.
View this post on Instagram
-Јасно је дефинисано да је Влада Републике Српске корисник средстава за пројекте дигиталне трансформације и развоја саобраћаја на подручју Републике Српске. Министарство на чијем челу је Форто задужено је да са корисницима средстава, у овом случају Владом Српске, закључи уговор о кориштењу средстава - написао је Кошарац на Инстаграму.
Међутим, истиче он, Форто до данас тај уговор није потписао са Владом Српске, за разлику од влада Федерације БиХ и Брчко дистрикта.
- Необјашњиво је да Форто избјегава да реализује одлуку Савјета министара и исплати планирана средства Српској. Отворено питам - зашто Форто крши одлуке Савјета министара и да ли на овај начин жели да отме новац од Републике Српске? - навео је Кошарац, који је и министар спољне трговине и економских односа у Савјету министара.
