latinica  ћирилица
04/12/2025 |  15:42 ⇒ 16:55 | Аутор: РТРС

Мастер студенткиње из Мексика шестомјесечно истраживање у Бањалуци приводе крају (ВИДЕО)

Мастер студенткиње из Мексика, Розалинда Домингез Рамон и Сараи Маркез Гарсија шестомјесечно истраживање у Бањалуци приводе крају.
Мастер студенткиње из Мексика - Фото: РТРС
Мастер студенткиње из МексикаФото: РТРС

Розалинда на Природно-математичком факултету, а Сараи на Технолошком. Обје су нам рекле да су имале више него добре услове за рад.

- Искуство је веома лијепо. Имамо на универзитету доста квалитетне опреме и квалитетан кадар, професоре који ми помажу приликом рада. Такође, град је веома лијеп, природа, све ми се свиђа - навела је Розалинда.

Нас је занимало постоји ли разлика у раду између факултета у Бањалуци и факултета Мексику.

- Рекла бих да је различито из разлога што овдје имамо већу слободу да радимо на различитим инструментима, имамо различиту опрему и свако има прилику да ради на њима, док у мојој држави није баш тако зато што има много више људи који се баве истраживањем и не добије свако прилику да користи све - истакла је Розалинда.