Трамп: Утисак Виткофа и Кушнера је да Путин жели мир

Он је на конференцији за новинаре у Овалној канцеларији говорио о јучерашњој посјети Виткофа и Кушнера Москви, ради разговора о предложеном америчком мировном плану, које је помоћник Кремља Јуриј Ушаков оцијенио као конструктивне, веома корисне и садржајне.
- Он жели да заврши рат. То је њихов утисак. Предсједник Путин имао је јуче веома добар састанак са Џаредом Кушнером и Стивеном Виткофом. Који ће бити исход - то не могу да вам кажем, јер је за плес потребно двоје - рекао је Трамп.
Он је подсјетио да још од почетка године позива Кијев да преговара о миру, преноси Раша тудеј.
- Рекао сам им да су им лоше карте, да би било много боље да ријеше сукоб - навео је Трамп, истичући да се ситуација од тада доста погоршала за Кијев.
Према његовим ријечима, Украјина је "веома задовољна" тренутним приједлогом САД, узевши у обзир цјелокупну ситуацију.
