Селаковић дао исказ, адвокат тражио обуставу поступка

Селаковићу није одређен притвор.
Ђукановић, који је био у његовој пратњи, рекао је новинарима испред суда у Београду да је тражио да поступак буде обустављен, јер је донесен нови закон у парламенту, који је поништио одлуку из 2005. године да је зграда Генералштаба културно добро.
Он је додао да, пошто је та одлука поништена, онда зграда Генералштаба није ни могла да буде културно добро, те да је зато тражио да се поступак обустави.
- Занимљиво је да се не гоне они који су бомбардовали Генералштаб, него они који желе од тога да направе нешто лијепо и корисно, да они који су бомбардовали направе и музеј жртвама бомбардовања, а тиме и упуте неку врсту извињења. Очигледно неко жели да поквари односе Србије са новом америчком администрацијом - рекао је Ђукановић.
Он је нагласио да је занимљиво што тужилаштво поступа по налозима једне опозиционе политичарке да одређује ко је осумњичен, позива, приводи и хапси људе, додајући да је то дрско понашање и да је ово тужилаштво одавно изгубили своју сврху.
Селаковић је рекао да је вечерас дошао и дао исказ, а за тужилаштво је рекао да је "блокадерска удружена криминална банда", која је узурпирала и дио државног система, и покушава незаконито и нелегално да руши власт, те да циљ овог поступка није он, него предсједник Србије Александар Вучић.
- Они су не само организована криминална група, него аутоимуно обољење у Србији. Умјесто да штите државу, јавни поредак, право и слободу, раде директно против тога. Тужилац за организовани криминал разара у друштву оно што је легално и законито - сматра Селаковић.
Он је рекао да се жели на овај начин обесмислити демократија у Србији, да грађани на изборима ништа не могу да одлучују, него отуђени центри моћи.
- Само сам им показао колико су им крваве руке овде у Тужилаштву за организовани криминал, не шаке до лаката, него су им до рамена крваве руке - рекао је Селаковић.
Селаковић је позван у тужилаштво као осумњичени у истражном поступку за "Генералштаб", а ријеч је, према медијским информацијама, о истрази наводног фалсификовања докумената којима је згради Генералштаба укинут статус споменика културе, након чега је продат.
