05/12/2025 | 14:16 | Аутор: СРНА
Рачић: Усвојити предложену систематизацију да би гранични прелаз у Градишци био отворен
Предсједник Привредне коморе Републике Српске Горан Рачић позвао је Управни одбор Управе за индиректно опорезивање БиХ да прихвати предложену систематизацију и организацију радних мјеста да би нови гранични прелаз у Градишци био отворен.

Привредна комора Републике Српске (Фото: Facebook/Privredna komora Republike Srpske)
- Наставићемо са свим коморама у БиХ и привредницима, а посебно Савјетом за стране инвеститоре, да радимо на томе да се овом граничном прелазу додијели статус прве категорије да се не би умањио обим и значај који има у овом моменту - рекао је Рачић у Бањалуци.
Он је нагласио да је граднични прелаз у Градишци жила куцавица привреде БиХ.
- Ријеч је о најфреквентнијем граничном прелазу који има више од 120.000 улазака - навео је Рачић.
Он је напоменуо да су представници коморског система о актуелном проблему у вези са отварањем новог граничног прелаза у Градишци разговарали и са министром спољне трговине и економских односа у Савјету министара Сташом Кошарцем.
