13/12/2025 | 09:51 | Аутор: Агенције
Захарова: Непрекидно расту трошкови земаља ЕУ
Трошкови земаља ЕУ непрекидно расту судећи према статистичким подацима, рекла је портпарол руског Министарства спољних послова Марија Захарова.

Мариа Захарова (фото: EPA/ANATOLY MALTSEV)
Захарова је тиме одговорила на тврдњу Фон дер Лајенове да ће све док траје "сурови агресивни сукоб" трошкови за Русију непрестано расти.
- Судећи по статистичким подацима, управо трошкови земаља ЕУ расту непрекидно. А какве сигнале Урсула шаље њима и за шта их кажњава - упитала је Захарова.
Потом је шаљиво додала:
- Само пустите Урсулу у башту - алудирајући на руску фразу "пустити јарца у башту", односно неког ко ће направити штету.
Високи представник ЕУ за спољну политику и безбједност Каја Калас изјавила је 1. децембра да је ЕУ обезбиједила Украјини преко 187 милијарди евра од фебруара 2022. године.
