с љубављу храбрим срцима
latinica  ћирилица
19/12/2025 |  08:12 | Аутор: sputniknews.com

Одрадио је фантастичан посао за свој народ: Амерички новинар високо оцијенио заслуге Путина

Амерички новинар Такер Карлсон изјавио је да је руски предсједник Владимир Путин један од најпоштованијих лидера у свијету јер је на тој функцији урадио изврстан посао.
Такер Карлсон (фото: EPA/JIM LO SCALZO) -
Такер Карлсон (фото: EPA/JIM LO SCALZO)

За то вријеме, додао је он, САД и Запад су сами успјели да против себе окрену предсједника Русије.

- Истина је да је Путин најумјеренији лидер у Русији, односно да је највише прозападно оријентисан. Он је веома способан политичар. Он је сам 2001. године предложио да Русију приме у НАТО, али ми нисмо пристали. Због чега? Због тога што хоћемо да ратујемо с њим? - упитао је он.

Према мишљењу америчког новинара, Путин је заслужио похвале на свој рачун.

- На крају крајева лидере оцјењују на основу онога што су урадили за добробит народа, а он је обавио ђаволски добар посао. И остатак свијета то види - закључио је он.

Подсјетимо, Карлсон је раније изјављивао да би Русија била изузетан савезник Сједињеним Државама, захваљујући великој површини земље, огромним налазиштима руда и изузетној војној моћи.