latinica  ћирилица
22/12/2025 |  15:32 ⇒ 15:32 | Аутор: СРНА

Потврђена оптужница због напада на службено лице

Окружно јавно тужилаштво у Источном Сарајеву потврдило је оптужницу против лица чији су иницијали М.Х. због кривичног дјела напад на службено лице у вршењу дужности.
Полиција Српске - Фото: РТРС
Полиција СрпскеФото: РТРС

У оптужници је наведено да је полиција 13. октобра 2022. године у Улици Иве Андрића у Источној Илиџи зауставили аутомобил којим је управљало лице чији су иницијали М.Х.

Када је полицијски службеник чији су иницијали Х.Н. изашао из службеног возила у намјери да утврди идентитет возача, оптужени се оглушио о наређење, након чега је нагло стартовао аутомобил којим је управљао и скренуо удесно, те ударио ретровизором у руку Х.Н, саопштено је из Окружног јавног тужилаштва у Источном Сарајеву.

Ово тужилаштво је, након спроведене истраге, 12. новембра ове године подигло оптужницу коју је Основни суд на Сокоцу потврдио 26. новембра, наведено је у саопштењу.