Мајка дјетета са потешкоћама у развоју о свакодневним изазовима и значају акције "С љубављу храбрим срцима" (ВИДЕО)

Њен син, Коста има девет година, а Ивес каже да је коначна дијагноза одређени поремећај у говору. Истиче да је у том погледу, то и лакша дијагноза.
Истиче да је одређене промјене уочила прије његове треће године, те да је развој у трудноћи и након порода био уредан, до момента када њој нешто није било уредно. Након тог истиче, много прегледа, обавеза, почевши од логопеда, дефектолога, па и до физијата.
Коста данас иде редовно у школу, тренутно је трећи разред, а часове похађа заједно са асистентом, каже Ивес. Додаје да је Костин рад и труд огроман, а да је тешко и родитељима, који се константно плаше да нешто не пропусте.
Наводи да највећи изазов свих родитеља дјеце са потешкоћама у развоју, није шта ће се десити, него шта ће бити једног дана када они не буду живи.
Када је ријеч о акцији "С љубављу храбрим срцима", Ивес додаје, да ће то бити од великог значаја за родитеље и дјецу, те да интезивни третмани значе много за дјецу, а центрима који су планирани све ће бити доступно на једном мјесту, да сви буду увезани.
- Један позив значи многима - закључила је она разговор за РТРС.

