latinica  ћирилица
29/12/2025 |  09:09 ⇒ 09:10 | Аутор: СРНА

Бањалука: За насиље над супругом одређен једномјесечни притвор

Основни суд Бањалука одредио је једномјесечни притвор мушкарцу чији су иницијали А.Г./39/ осумњиченом за насиље над супругом.
Основни суд Бањалука - Фото: РТРС
Основни суд БањалукаФото: РТРС

Притвор је одређен на приједлог Окружног јавног тужилаштва Бањалука и може трајати најдуже 30 дана од хапшења, односно до 26. јануара.

Судија за претходни поступак Основног суда у Бањалуци одредио је притвор, због постојања основане сумње да је осумњичени А.Г. починио кривично дјело насиље у породици или породичној заједници из Кривичног законика Републике Српске.

Из Тужилаштва је речено Срни да је ријеч о мушкарцу који је настањен у Приједору, који је осумњичен да је у петак, 26. децембра, у Бањалуци прекршио заштитне мјере од насиља у породици које му је изрекао надлежни суд.