06/01/2026 | 10:05 | Аутор: РТРС
Ломљење божићне чеснице са златником 18. пут у Бањалуци
Одбор за помоћ Косову и Метохији из Бањалуке организује 18. по реду ломљење Божићне чеснице са златником у лику Христовог рођења вредности преко 1.700 КМ.

Ломљење божићне чесницеФото: Уступљена фотографија
Ломљење чеснице након Божићне литургије која почиње у 9 часова у Храму посвећеном Преподобној мати Параскеви или Светој Петки у бањалуком насељу Старчевица.
Организовањем овог древног српског обичаја желимо да пренесемо радост Божића и обичај на нашу дјецу која учествују у ломљењу већ 18 пука колико организујемо уз благослов Владике бањалуког Јефрема уз помоћ у организацији свештенства Парохије ребровачке, наводе у Одбору.
Позивају дјецу да дођу у што већем броју да сви заједно обиљежимо радост Божића.
Златник од 1.700 КМ у Божићној великој чесници поклонила је Златара "Бисер" Бањалука, а 18 пут велику чесницу поклања Пекара "Стачевица" такође из овог мјеста.

