latinica  ћирилица
10/01/2026 |  12:44 ⇒ 12:44 | Аутор: РТРС

Којић: Изјаве Хелеза нови атак на Српску

Изјаве Зукана Хелеза да је дошло вријеме за укидање ентитета није ништа друго до нови атак на Републику Српску и борба за унитарну БиХ по мјери исламске декларације и Алије Изатбеговића, поручио је предсједник општинске организације породица заробљених и погинулих бораца и несталих цивила Сребреница Бранимир Којић.
Бранимир Којић - Фото: РТРС
Бранимир КојићФото: РТРС

- Српски народ би сутра ишао у раздруживање од ФБиХ и у своју самосталност или припајање Србији, али када неко из Републике Српске то каже буде оптужен за сецесионизам, док ликови попут Хелеза, Исака, Комшића, Бакира, Мусе и осталих исламских фанатика то је онда поштовање БиХ и духа Дејтона - додаје Којић.

Којић је позвао Тужилаштво и Суд БиХ да покрене поступак против Зукана Хелеза, јер је, како он наводи, ово напад на уставни поредак како БиХ тако и Републике Српске.

- Очигледно да је Зукан себи увртио у главу да он може укинути оно за шта је пало преко 24.000 живота најбољих синова и кћери.
Република Српска је трајна категорија и као таква ће сама одлучивати о својој судбини, заједно са својим народом и то мора да прихвати, како Хелез као и остали сарајевски србомрсци - каже Којић.