latinica  ћирилица
11/01/2026 |  12:40 ⇒ 12:40 | Аутор: СРНА

Опада ниво ријека у Херцеговини

Федерална управа цивилне заштите саопштила је да су ријеке Требижат, Буна и Радобоља у Хумцу, Буни и Мостару и даље изнад коте редовне одбране од поплава, али да водостаји опадају.
Водостај (фото: TANJUG/ ALEKSANDRA ORLIĆ) -
Водостај (фото: TANJUG/ ALEKSANDRA ORLIĆ)

Требижат је поплавио поља у Чапљини, док је у Стоцу поплављено четири хектара пољопривредне површине.

У ненасељеном мјесту Луке дошло је до изливања воде из корита ријеке Брегаве и тренутно је потопљено око пет хектара пољопривредног, необрађеног земљишта.

На магистралном путу Средње-Олово-Кладањ-Тузла учестала су оборена стабла, а грана и стабала има и на већини путних праваца у Зеничко-добојском кантону и у градским зонама.

Евидентирани су и прекиди у снабдијевању електричном енергијом у приградским и сеоским мјесним заједницама, а разлог је или пад далековода, преоптерећење или пад напојног кабла на нисконапонској мрежи, као и пад стабла на напојни вод.

Највећи проблеми су на подручју Зенице, Какња и Олова.

Вода није за пиће у Бихаћу, Широком Бријегу и Грудама.