Кремљ се слаже са Трампом: Зеленски омета мировни процес

- Можемо се сложити са тим. То је заиста случај. Предсједник (Русије) Владимир) Путин и руска страна су и даље отворени - рекао је Песков, коментаришући Трампове изјаве о закључивању мировног споразума.
Он је истакао да је став руске стране добро познат и америчким преговарачима и предсједнику Трампу.
- То је добро познато и Кијеву и руководству кијевског режима. Овај став је досљедан - нагласио је портпарол руског лидера.
Портпарол је додао да се ситуација у Кијеву у вези са споразумом погоршава из дана у дан.
- Простор за доношење одлука кијевског режима се сужава. Прошле године смо рекли да је, наравно, давно вријеме да Зеленски преузме одговорност и донесе одговарајућу одлуку. Кијев то још не ради - рекао је Песков.
На питање да потврди информације о посјети Русији специјалног изасланика САД Стива Виткофа и зета предсједника САД Џареда Кушнера, Песков је рекао да ће се таква посјета одржати када се договоре датуми.
- Вјерујемо да је наставак дијалога неопходан, актуелан и важан. Американци су водили много разговора и са Украјинцима и са Европљанима. Важно је да и руска страна подијели своје ставове о текућим дискусијама - рекао је Песков.
Амерички предсједник Доналд Трамп изјавио је у четвртак да је Москва спремна да закључи споразум и да је Володимир Зеленски крив за кашњење у рјешавању сукоба. Блумберг је у сриједу извјестио да америчка делегација планира да посјети Русију у јануару. Према писању Блумберга, америчка делегација жели да разговара о безбједносним гаранцијама за Кијев и да представи нацрте планова за рјешавање сукоба.
