latinica  ћирилица
15/01/2026 |  18:18 ⇒ 20:09 | Аутор: РТРС

Додик након састанка са ХДЗ-ом: Кључно питање злоупотреба уставног уређења БиХ (ВИДЕО)

Лидер СНСД-а Милорад Додик истакао је након састанка са лидером ХДЗ-а Драганом Човићем, да ове двије политичке партије имају конкретну сарадњу пуну разумијевања о отвореним питањима.
Милорад Додик - Фото: РТРС
Милорад ДодикФото: РТРС

- Кључно питање је злоупотребљавање уставног уређења БиХ. Са нашег становишта она је неприхватљива, јер угрожава наша права конститутивног народа и ентитета. Хрватима онемогућавају прави одраз у институцијама, а на бази тог се извлаче сви други проблеми - поручио је Додик новинарима након састанка. 

Додик је додао да је неприхватљиво понашање Зијада Крњића, "стручњака" Владе ФБиХ у Управном одбору УИО БиХ, који је направио ујудурму, те онемогућио да се отвори нови гранични прелаз, из хира и мржње према Републици Српској, а очигледно и према свом народу. 

- БиХ је земља без логике, ако један човек може да спријечи групацију људи да слободно прелазе границу. Неки су израчунали да би проток био бржи готово 80 одсто него што садашњи, међутим томе стручњку није сметало да направи ту ујудурму коју је направио. Не знам још увијек како ћемо то рјешавати, али је било моје да то констатујем - каже Додик. 

Истиче да је такво понашање ФБиХ неприхватљиво и да би требало да учине све да се тај гранични прелаз отвори.

- Ја морам да признам да сам незаинтересован за питања БиХ. Али имајући у виду моју позицију предсједника странке морам да будем укључен - каже Додик.