Хрвати иду кући без медаље, Италијани ће на Србију у полуфиналу

Уз Србију, Мађарску и Грчку, репрезентација Италије четврти је учесник полуфинала Европског првенства у Београду.
Италијани су у директном дуелу за пласман међу четири најбоље екипе надиграли Хрватсу резултатом 13:10.
Са 12 освојених бодова Италија је заузела друго мјесто у групи Ф, што значи да ће у петак у полуфиналу играти против Србије, најбољег тима из групе Е. У другом полуфиналу, такође у петак, састаће се Грчка и Мађарска.
Послије потпуно изједначене прве четвртине (3:3), Италијани су другу дионицу ријешили у своју корист са 2:0.
Почетком трећег квартала стекли су и најубједљивијих плус три (6:3), прије него што су Хрвати нанизали три поготка и дошли до изједначења - 6:6.
По истеку трећег периода поново су на семафору писала два иста броја (7:7), а нову значајнију предност приуштио је "азурима" Филипо Фереро са два прецизна петерца - 10:8.
Током преосталих неколико минута Хрвати су у више наврата прилазили на минус један, али нису могли до изједначења.
Раније данас, Грузија је са 14:11 побиједила Турску, док ће такмичење у главној фази шампионата вечерас од 20.30 затворити дуел Грчке и Румуније који неће имати резултатски значај.
Румунија свакако остаје четврта на табели групе Ф. Грузија је пета са три бода, док су на зачељу Турци, без бодова.
