Ђокић: Одлука крњег Уставног суда примјер правног насиља, али Српска показује институционалну снагу

- Као што сам и раније наглашавао, овакво поступање потврђује народну изреку - Кадија те тужи, кадија ти суди. Тиме се јасно показује да се одлуке Народне скупштине Републике Српске оспоравају не на основу права, већ на основу политичких интереса - рекао је Ђокић.
Он је додао да је Република Српска институционалним дјеловањем спријечила поновни напад на стабилност и покушај урушавања власти.
- Управо нашим поступањем доказали смо да се воља народа не може пољуљати и да институције Српске остају чврсте и непоколебљиве - истакао је Ђокић.
Он је закључио да одлука Уставниг суда неће промијенити чињеницу да је Република Српска показала снагу и одлучност да брани своје надлежности.
Крњи Уставни суд донио је јуче одлуку којом сматра да је претходни сазив Владе Републике Српске "неуставан".
