latinica  ћирилица
03/02/2026 |  15:05 ⇒ 15:12 | Аутор: СРНА

На 24 бирачка мјеста право гласа има 17.351 бирач

Пријевремени избори за предсједника Републике Српске биће на територији града Лакташи поновљени на 24 бирачка мјеста на којима је укупно уписан 17.351 бирач, рекла је предсједник Градске изборне комисије Лакташи Гордана Нишић.
Гласање - Фото: РТРС
ГласањеФото: РТРС

Нишићева је рекла да је све спремно за недјељу, 8. фебруар, те да су у петак именовани бирачки одбори, док је током викенда одржана обука.

Она је рекла да изборни материјал стиже у четвртак, 5. фебриара, те да су бирачка мјеста спремна.

- У суботу, 7. фебруара, материјал дијелимо по бирачким одборима и у недјељу, 8. фебруара, ујутро у 7.00 часова отварамо бирачка мјеста. Бирачка мјеста ће бити затворена у 19.00 часова - рекла је Нишићева.

Она је додала да се пријевремени избори за предсједника Српске понављају на четири бирачка мјеста у Основној школи у Лакташима.

- Пријевремни избори се понављају и на бирачким мјестима у Трну, Великом Блашку, Друговићима, Бакинцима, Мрчајевцима и селима у Лијевчу и Жупи - навела је Нишићева.

ЦИК БиХ је раније одлучио да 8. фебруара буду одржани поновљени пријевремени избори за предсједника Републике Српске на 136 бирачких мјеста у 17 изборних јединица.

Ријеч је о појединим бирачким мјестима у Приједору, Лакташима, Бањалуци, Добоју, Станарима, Лопарама, Угљевику, Осмацима, Зворнику, Власеници, Братунцу, Невесињу, Гацку, Рудом, Билећи, Милићима и Брчком.