latinica  ћирилица
07/02/2026 |  19:47 | Аутор: ТАНЈУГ

Фудбалери Партизана побиједили Радник у Сурдулици

Фудбалери Партизана, предвођени двоструким стријелцем Дембом Секом, послије преокрета су побиједили Радник као гости резултатом 3:2 у мечу 22. кола Суперлиге Србије.
ФК Партизан - Фото: РТРС
ФК ПартизанФото: РТРС

У истом термину данас су Јавор и ТСЦ одиграли 0:0. ТСЦ је 11. са 25 бодова, колико има и 12. Јавор.

Радник је против Партизана повео већ у шестом минуту, стријелац је ударцем главом послије корнера био Садик Абубакар.

Партизан је изједначио два минута касније, послије контранапада и центаршута Дембе Сека аутогол је неспретно постигао Харис Хајдаревић.

Сек је донио потпуни преокрет голом у 24. минуту, центрирао је на петерац, а лопту нико није додирнуо и она је завршила у мрежи домаћина. Феноменалну партију у Сурдулици Сек је крунисао новим голом у 38. минуту.

Матеја Гашић је голом у 90+1. минуту поставио коначан резултат.

За Партизан је дебитовао штопер Стефан Митровић, а први меч од повратка у клуб је одиграо и везиста Саша Здјелар.

Партизан у наредном колу дочекује суботички Спартак. Радник у сљедећој рунди гостује крагујевачком Радничком.