Путнички авион пао у море, сви преживјели (ВИДЕО)

У авиону се налазило 55 путника и чланови посаде, а према званичним информацијама, сви су преживјели.
BREAKING: A StarSky Fokker 50 crashed shortly after taking off from Mogadishu’s Aden Adde International Airport. Local reports say all passengers managed to evacuate safely.pic.twitter.com/Rdo2t9iEZs
— Volcaholic (@volcaholic1) February 10, 2026
Авион је полетио са писте 23, али је убрзо након узлијетања, наводно због техничких проблема, дошло до потешкоћа у лету. Свједоци у близини плаже Јасира изјавили су да је летјелица летјела неуобичајено ниско прије него што је пала у плитко море и зауставила се тик уз обалу. Фотографије са мјеста несреће, које су се брзо прошириле друштвеним мрежама, приказују авион у води са потпуно одвојеним десним крилом, док су се око олупине окупили мјештани.
Из Аеродрома Могадишу саопштено је да је посада покушала да окрене авион и врати се на аеродром, али је током покушаја слијетања дошло до излијетања ван писте, при чему се десно крило одвојило од трупа авиона.
Сомалијска управа цивилног ваздухопловства (СЦАА) потврдила је да се несрећа догодила у обалном подручју непосредно изван западног периметра аеродрома и да су сви путници и чланови посаде преживјели. Покренута је званична истрага како би се утврдио тачан узрок несреће.
