latinica  ћирилица
12/02/2026 |  09:01 ⇒ 09:05 | Аутор: РТРС

У Хрватској хапшења и претреси због корупције

По налогу УСКОК-а јутрос су почела хапшења и провођење хитних доказних радњи на подручју Нове Градишке, Славонског Брода и Загреба, пише Индекс.
Полиција Хрватске - Фото: РТРС
Полиција ХрватскеФото: РТРС

Из УСКОК-а наводе да ће након испитивања осумњиченух донијети одлуку о даљем поступању у овом предмету, те ће о свему правовремено обавијестити јавност.

Индекс: Ухапшен градоначелник Нове Градишке, тражио мито од угоститеља

Како незванично сазнаје Индекс, ухапшен је градоначелник Нове Градишке Винко Гргић због сумње да је тражио мито од угоститеља са подручја Нове Градишке. Они му, према за сада доступним информацијама мито нису дали.

Сумња се и да је погодовао код давања у закуп земљишта у граду. Закупнина је била повољна, а предузетници који су их добили давали су Гргићевој фирми да тамо реализује своје пројекте.

Истражиоци вјерују како имају доказе и да је Гргић узео мито тачније донацију за кампању, а заузврат осигурао добивање посла, наводи Индекс.