latinica  ћирилица
17/02/2026 |  11:21 ⇒ 11:23 | Аутор: РТРС

Ухапшен пјешак са 3,92 промила алкохола у крви

Бањалучка полиција ухапсила је пјешака из тог града чији су иницијали Б.К, код којег су утврђена 3,92 промила алкохола у крви.
Полиција Српске - Фото: РТРС
Полиција СрпскеФото: РТРС

Пјешак је ухапшен у суботу, 14. фебруара, када се кретао Српском улицом у Бањалуци у видно алкохолисаном стању и ометао друге учеснике у саобраћају.

Б.К. је ухапшен због почињеног прекршаја из Закона о основама безбједности саобраћаја Републике Српске, а о случају је обавијештен дежурни судија Основног суда у Бањалуци – Одјељења за прекршаје, саопштено је из бањалучке Полицијске управе.

Полиција је истог дана, око 15.00 часова, у Бањалуци ухапсила лице из Кнежева С.В. јер је управљајући путничким возилом учествовало у саобраћајној незгоди, а испитивањем је утврђено да има 1,90 промила алкохола у крви.

Лице из Тузле И.Ј. ухапшено је у недјељу, 15. фебруара, у 00.20 часова у Бањалуци, јер је управљајући путничким возилом учествовало у саобраћајној незгоди, а полиција је утврдила да има 1,84 промила алкохола у крви.

Припадници Полицијске управе Бањалука извршили су увиђаје на лицу мјеста саобраћајних незгода, а након документовања предмета против наведених возача биће покренути прекршајни поступци.

Бањалучка полиција ухапсила је лице из овог града чији су иницијали Л.Б. јер је из три угоститељска објекта украло новац и продало двије изнајмљене конзоле за игру "плејстејшн".

Ово лице ухапшено је у оквиру оперативне акције "Конзола", саопштено је из Полицијске управе Бањалука.

У саопштењу је наведено да је ово лице осумњичено да је у периоду од 2. до 13. фебруара насилно ушло у три угоститељска објекта у Бањалуци и отуђило новац, као и да је изнајмило два "плејстејшна" са припадајућом опремом и потом их продало трећим лицима и за себе прибавило противправну имовинску корист.

Све мјере и радње предузете су под надзором Окружног јавног тужилаштва Бањалука, а након комплетирања и документовања предмета против Л.Б. слиједи достављање извјештаја о почињене три тешке крађе и двије утаје.