Орбан: Одбор за мир неопходан јер друге организације нису испуниле своју улогу

- Током посљедњих деценија међународне организације нису успјеле да испуне своју улогу у очувању мира и стабилности широм свијета. Стога су потребне нове иницијативе како би се питање мира на глобалном нивоу покренуло - истакао је Орбан.
Он је изразио увјерење да је иницијатива америчког предсједника Доналда Трампа за оснивање Одбора за мир корак у правом смјеру.
- Трампов повратак у Бијелу кућу 2025. године понудио је велику шансу за мир не само у Гази већ и у Украјини. Оружани сукоб Русије и Украјине никада не би почео да је Трамп био предсједник САД прије четири године - истакао је Орбан.
Орбан је оцијенио да безбједносна ситуација на Блиском истоку, посебно у Гази, има велики утицај на безбједност Европе.
- Према томе, наше учешће у Одбору за мир није засновано само на принципу, већ и на нашим сопственим безбједносним интересима - закључио је Орбан.
Одбор за мир је основан као дио напора за рјешавање кризе у Гази, у складу са споразумом између Израела и радикалног палестинског покрета Хамас.
