Орбан затражио верификацију штете на нафтоводу "Дружба"

Орбан је у писму предсједнику Европског савјета Антонију Кости, у које је Ројтерс имао увид, сугерисао да би то могло да помогне у деблокирању новог финансијског пакета ЕУ за Украјину.
- Мађарска подржава идеју мисије за утврђивање чињеница уз учешће стручњака које су делегирале Мађарска и Словачка ради провјере статуса нафтовода "Дружба"- навео је Орбан у писму.
Мађарски премијер је нагласио да је свјестан политичких потешкоћа изазваних одгађањем огромног кредита ЕУ Украјини.
- Моја иницијатива такође има за циљ да олакша временски оквир за рјешавања тог питања - наводи се у писму.
Мађарска је ове седмице блокирала нове санкције Русији и кредит Украјини као одговор на прекид протока нафте цјевоводом "Дружба".
Украјина тврди да нафтовод још није поправљен након штете која је нанесена у наводним нападима руске војске крајем јануара.
