latinica  ћирилица
03/03/2026 |  12:24 ⇒ 12:36 | Аутор: РТРС

Флин: Ова битка је глобална због исламизације и обнављања Османског царства (ВИДЕО)

Исламизација и могућност обнављања Османске империје јесу повод за глобалну битку против ових пошасти, истакао је данас у Бањалуци амерички генерал Мајкл Флин.
Мајкл Флин (фото: Aleksandar Stupar/banjaluka.net) - Фото: РТРС
Мајкл Флин (фото: Aleksandar Stupar/banjaluka.net)Фото: РТРС

Стручњак за међународну и економску политику Немања Плотан поставио је питање колико ће трајати интервенција у Ирану, да ли постоји могућност ширења у Ираку или Авганистану и да ли постоји опасност по Европу.

- Ја сам католик, не видим да ће католици изаћи из својих цркава, отићи у кафић и пуцати на људе. Ова битка је глобална и одувијек је била, због оног са чим се суочавамо, због исламизације и поновног појављивања Османског царства. Мислим да неће доћи до инвазије на терену у Ирану и да Трамп нема такву намјеру. Јасно је навео циљеве - рекао је Флин.

Он је нагласио да војници из САД неће ући у Иран, јер то и није циљ.

- Неће доћи до уласка наше војске у Иран. Предсједник САД Доналд Трамп нема намјеру да то уради. Он је навео јасне циљеве, а то јесте уништавање ракетних система у овој земљи, морнарице, а сигурно је да не смију имати нуклеарно наоружање - додао је Флин.

Флин је навео да се не може знати када ће престати рат на Блиском истоку.