latinica  ћирилица
13/03/2026 |  20:31 | Аутор: РТРС

Калужа: Бошњаци опет направили хаос и увукли БиХ

Стручњак за међународне односе Лучиано Калужа истакао је да је Република Српска поштовала процедуре и инсистирала на одлуци Предсједништва БиХ о резолуцији у Свјету безбједности УН којом се осуђују акције Ирана, док су Бошњаци опет сами себи направили хаос и у њега увукли БиХ.
Лучиано Калужа - Фото: РТРС
Лучиано КалужаФото: РТРС

Калужа је истакао да амбасадор БиХ при УН Златко Лагумџија данас опет глуми жртву тврдећи да му је члан Предсједништва БиХ Жељко Комшић рекао да је гласање о резолуцији његов проблем, јер није имао одлуку Предсједништва и да га је зачудило што се не сјећа да никад није добијао такве одлуке.

- Златко, престани да обмањујеш јавност! - навео је Калужа на друштвеној мрежи Икс.

Он је запитао од када бошњачки кадрови чекају одлуку Предсједништва БиХ да раде шта хоће?

- Ти си годинама радио све сам, без питања, а сад се чудиш кад те Комшић удари по прстима? Ово није за чуђење - ово је класичан сукоб Бошњака и Бошњака: један хоће да буде главни, други хоће да остане у сјени, а обојица газе Дејтон и институције кад им одговара - додао је Калужа.

Према његовим ријечима, БиХ је већ годинама талац ове њихове унутрашње борбе за трон у Сарајеву.

- Једни гурају соло акције, други се праве да ништа не знају, а на крају кривите Републику Српску. Не глуми изненађење, ово је ваша стара већ виђена и проказана игра - истакао је Калужа.