latinica  ћирилица
19/03/2026 |  15:53 | Аутор: СРНА

Деђански: Поновни покушај из Сарајева да навуку срџбу према Србима

Политички аналитичар Стевица Деђански изјавио је Срни да заједничка изјава бошњачких вјерских и политичких представника у БиХ "о осуди растуће исламофобије" није ништа друго до поновни покушај из Сарајева да навуку срџбу својих заштитника према српском народу, као што то чине деценијама уназад.
Стевица Деђански - Фото: РТРС
Стевица ДеђанскиФото: РТРС

Деђански сматра да им то неће успјети јер им српски народ не даје "муницију да би они могли да пуцају".

- Напросто, пуцају ћорцима у празно - рекао је Деђански.

Он је нагласио да Срби најбоље знају колико су прогањани, убијани, малтретирани, бацани у јаме, а да се опет од њих тражи да се за све то извину.

Деђански је рекао да се напада српски народ и Република Српска и, наравно, увијек Милорад Додик за нешто што уопште не стоји.

Он је нагласио да нису Срби имали логоре, друге бацали у јаме, те да их је само из Сарајева протјерано 150.000.

- И сада се налазе довољно слободни да они спочитавају неку угроженост у делу земље гдје малтене влада шеријат, наравно говорим о Сарајеву - рекао је Деђански.

Деђански је нагласио да Срби имају најбоље односе са муслиманима у свијету, да су им сукоби са муслиманима у региону наметнути, те да нико не може рећи да су исламофобични.

У Сарајеву је јуче потписана заједничка изјава "о осуди растуће исламофобије, говора мржње, те лажних наратива према Бошњацима у БиХ".