Ђокић: Приоритет - транспарентност и поштовање основних права при преласку границе

- Ако је тачно да се Станивуковић налази на листи безбједносно означених лица, неопходно је да хрватске власти јасно и јавно објасне разлоге за такав третман - навео је Ђокић и затражио се прекине пракса селективног и дискриминаторског третмана.
Он је додао да је посебно важно да се одговори на питање зашто се политички и други представници из Републике Српске излажу систематском задржавању и понижавању при преласку границе.
- Овакви поступци не доприносе добрим комшијским односима нити јачању повјерења између наших народа - додао је Ђокић.
Он је закључио да транспарентност и поштовање основних права при преласку границе морају бити приоритет.
Градоначелник Бањалуке Драшко Станивуковић пуштен је на слободу након што га је на граничном прелазу у Хрватској привела хрватска полиција. Из хрватске полиције су саопштили да је Станивуковић приведен на граничном прелазу између Хрватске и БиХ јер је одбио преглед личног пртљага.
