31/03/2026 | 15:20 | Аутор: ТАНЈУГ
Преминуо некадашњи руски рукометаш и олимпијски шампион Едуард Кокшаров
Некадашњи руски рукометаш и досадашњи тренер Мешкова из Бреста Едуард Кокшаров преминуо је у 51. години, саопштио је данас белоруски клуб.

Едуард Кокшаров (Фото: EPA/GEORGI LICOVSKI)
Како је навео Мешков, смрт Кокшарова је ненадокнадив губитак и велики шок за цјелокупну свјетску рукометну заједницу.
- Мешков Брест изражава искрено саучешће породици и најмилијима Едуарда Александровича. Памтићемо га као човјека који је оставио свјетао траг у нашем тиму и у срцима свих који су га познавали - саопштио је бјелоруски клуб.
Он је у дресу репрезентације Русије освојио златну медаљу на Олимпијским играма 2000. године, био је шампион свијета 1997. и првак Европе 2000. Кокшаров је играјући за Цеље 2004. године освојио Лигу шампиона.
По завршетку каријере био је селектор Русије, а радио је и као тренер у Вардару, Ростову, Краснодару и Бресту који је водио од 2023. године.
