latinica  ћирилица
08/04/2026 |  21:38 ⇒ 22:59 | Аутор: РТРС

"Дани Владе С. Милошевића" у Бањалуци (ВИДЕО)

Манифестација "Дани Владе С. Милошевића" свечано је отворена у Културном центру Бански двор концертом Симфонијског оркестра Академије умјетности Универзитета у Бањалуци, посвећеном обиљежавању 270 година од рођења Волфганга Амадеуса Моцарта.
"Дани Владе С. Милошевића" - Фото: СРНА
"Дани Владе С. Милошевића"Фото: СРНА

Ова значајна културна манифестација и ове године окупља еминентне домаће и иностране умјетнике, професоре и студенте, са циљем афирмације умјетничке музике, размјене знања и искустава, те промоције младих талената.

Министар просвјете и културе Републике Српске Боривоје Голубовић рекао је да ова манифестација изнова подсјећа на дјело академика Владе Милошевића чији је допринос трајно обиљежио културни простор Српске.

- Посебну симболику има чињеница да је овогодишњи програм почео документарном пројекцијом посвећеном Милошевићу, чиме се још једном истиче колико је важно његово насљеђе, али и колико је важно да, познајући сопствену традицију, градимо аутентичну савремену умјетност - рекао је Голубовић.

Током манифестације, која ће трајати до 26. априла, биће одржани бројни концерти – од солистичких наступа до камерних и оркестарских извођења, укључујући и наступе студената Академије умјетности, чиме се додатно подстиче њихова умјетничка афирмација и награђује вриједан и предан рад на студијама.

Поред извођачког програма, значајан акценат стављен је на едукацију кроз предавања и радионице угледних професора и умјетника из региона и Европе, као и кроз сарадњу са међународним ансамблима.