Патријарх Порфирије: Посветимо се Богу да бисмо достојно прославили Васкрс

Патријах је указао да је посљедња недјеља васкршњег поста посвећена историјским догађајима који имају нераскидиву везу са животом и спасењем.
- Данас се молитвено сјећамо многих догађаја који имају везе са нашим животима, са нашим спасењем. Сјећамо се да је Господ на данашњи дан установио свету литургију као причешћивање хљебом и вином који су тијело и крв Христова - навео је патријарх Порфирије.
Господ је, истиче патријарх, установио литургију показујући да је то мјесто у којем се сусрећемо са Господом, у којем исповедамо Господа и у којем га препознајемо, саопштено је из Српске православне цркве.
Његова светост је пожелио вјерницима да им Господ подари мир и покајање Светог апостола Петра.
- Да све што имамо посветимо Господу како бисмо на том путу могли достојно и достојанствено да прославимо и Васкрсење Господње - рекао је патријарх Порфирије.
